Studenckie Koło Biofizyki Fluorofor

Bardzo przepraszam wszystkich za zamieszanie, ale niestety jak widzę nie uda nam się zorganizować spotkanie koła w tym miesiącu. Jest natomiast WIELKA PROŚBA do każdego kto jest zaangażowany bądź czuje, że chciałby być członkiem naszego koła (a z tych czy innych powodów w tym roku mniej uczestniczył) chciałbym aby jak najszybciej, a najlepiej dziś!! napisał do mnie na FB lub komórkę. Dlatego, że należy złożyć sprawozdanie koła potrzebuje listę osób, które mogę tam wpisać. No i oczywiście wasz podpis jest mi także niezbędny. Proszę potraktujcie tę prośbę na serio i dajcie znać, ponieważ Opiekunka naszego koła wyjeżdża niedługo na urlop i trzeba to zrobić przed jej wyjazdem.

Pozdrawiam
Radek

 

Witajciewink
W najbliższy piątek odbędzie się kolejne spotkanie koła. Tym razem chciałbym abyśmy skupili się na kwestiach organizacyjnych. Dobrze by było się zastanowić jak usprawnić działanie koła i przedyskutować co jakie są pomysły i co jesteśmy w stanie zrobić na przyszły semestr. Przybywajcie tłumnie na burzę mózgów. Przypominam CeNT2 sala 1.03 godzina 16.

P.S. Bardzo mile widziane osoby, które jeszcze nie mogły przyjść na koło, bo wtedy będzie najlepsza okazja do poznania się i pogadania na spokojnie
Do zobaczenia!

 

Cześć! Chciałbym zareklamować wykład z biofizyki na IFPANie - spodziewałbym się wiele o symulacjach, AFM, szczypcach optycznych... Niby wszystko to było u nas na FUWie, ale zawsze można sobie przypomnieć. Poza tym pewnie będzie trochę inne podejście, w stylu co naprawdę warto liczyć lub mierzyć i co to daje w praktyce.

 

Tym razem zapraszam na mój wykład, który poprowadzę podczas najbliższego spotkania Koła, czyli 21 listopada o godz. 16. Temat prezentacji to "Kiedy fluorescencja zanika... Zaniki fluorescencji i ich interpretacja na przykładzie białek". Pokrótce opowiem o czasach życia stanów wzbudzonych, metodach spektroskopii emisyjnej oraz sposobach opisu zaników fluorescencji i ich interpretacji. Liczę na Waszą obecność i do zobaczenia.

Już za dwa dni obędzie się kolejne spotkanie Koła, które poprowadzi Łukasz Mioduszewski. Temat prezentacji to "Węzły w białkach - skąd się biorą i jak je wykryć".
Abstrakt: "Niektóre białka mają węzły - opowiem, jak mogą się one tworzyć, jak wpływają na stabilizację białka i jak ilościowo określić, ile białko ma węzłów. Pokażę bazy danych (np. http://pknot.life.nctu.edu.tw/), które umieją to określić i powiem, do czego mogą się przydać".

Widzimy się 14 listopada o 16.00, do zobaczenia!

 

Mam zaszczyt ogłosić, że po wielu próbach w końcu udało się nam wybrać nazwę dla naszego koła. Od wczoraj nazywamy się "Fluorofor", czyli w skrócie F4. W związku z tym ważnym wydarzeniem chciałabym ogłosić konkurs na logo koła, czekam na propozycje i liczę na Waszą kreatywność! Oczywiście ostateczna decyzja zostanie podjęta poprzez głosowanie.

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie Koła, które odbędzie się w najbliższy piątek 7 listopada o godz. 16 w sali 1.03. Tym razem głos będzie należał do Radka, a temat prezentacji to "Skręceni, skołowani, zakręceni, czyli praktyczne zastosowanie dichroizmu kołowego". Do zobaczenia!

STRESZCZENIE: Spektroskopia dichroizmu kołowego jest ważną techniką badawczą, która została przedstawiona bardzo skrótowo podczas wykładów na kierunku biofizyka. Jednakże ma ona szerokie zastosowanie nie tylko w badaniach chemicznych, ale i także biofizycznych. Dichroizm kołowy jest bardzo często używany w kontekście badań kinetyki oddziaływań między cząsteczkami czy zmian strukturalnych białek oraz kwasów nukleinowych. Z tego powodu chciałbym przedstawić ogólne założenia tego rodzaju pomiaru, a także zaprezentować różne przykłady(w tym własne) zastosowania tej techniki.

 

Pierwsze spotkanie koła odbędzie się już za tydzień! Dokładnie 31 października o godzinie 16 w sali 1.03 (CENT2) i potrwa ono około godziny. Przybywajcie tłumnie Marek Warzecha opowie między innymi o nagrodzie Nobla z chemii i co z tego wynika dla nas jako biofizyków(szczegóły Marek poda wkrótce pod tym postem). Potem trochę organizacji, w skrócie opisać pomysły aktualne, a także chciałbym posłuchać Was na temat tego co byście chcieli robić w kole. Do zobaczenia

 



Dodaj komentarz






Dodaj

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl